Трохи розібравшись, чим генії відрізняються од звичайних краян, подивимося, що ж у них спільного? А те, що кожний з власного життєвого досвіду може назвати приклади, коли пересічні на розум люди славилися розбещеністю. У повій розбещеність стає професією. Більшість цих жінок малограмотні, не знаючи інших занять, окрім статевих відносин, вони швидко старіють, деградують, кінчають життя на суспільному дні. Можна додати: коли в державі послабляється контроль за моральністю, або гірше – через ЗМІ насаджується аморальність, тоді вся громада стрімко скочується в прірву розпусти. Що й спостерігається зараз в світі. Тоді генії в сексуальному плані од загалу не відрізняються.
Чи це добре? Можливо так і треба? На це питання можна відповісти, спостерігаючи наслідки розбещеності. А вони сумні. Жінки не хочуть доглядати дітей, турбуються лише про свої втіхи, чоловіки тим більше не хочуть одружуватись. Не дивлячись на підвищену сексуальність, народжуваність падає, махровим цвітом квітнуть ті самі "погані хвороби”, вулиці наповнюються дітьми, кинутими напризволяще...Про це достоту добре знали геніальні митці. Тому в творах не особистого характеру, а спрямованих на співвітчизників, вони піднімаються над власними слабкостями й стають Викривачами пороку, Захисниками свободи, Вчителями та Провідниками громади. І в тому їм нема рівних ні серед розпусників, ні серед праведників. Генії людства як найціннішу чесноту підносять ДІВОЧУ ЦНОТЛИВІСТЬ, ЖІНОЧУ ВІРНІСТЬ І ЧИСТЕ САМОВІДДАНЕ КОХАННЯ.
Можна лише дивуватися з якою проникливістю Тарас Шевченко малює нещасних, зраджених покриток, намагаючись попередити про небезпеку красунь - українок і викликати співчуття навіть у ґвалтівників. Створений ним чистий образ дівчини - Калини, Тополі, що чекає на свого козака, став ознакою України в світі. Таким же символом вірності російського жіноцтва Пушкін створив Тетяну Ларину, а Шекспір назавжди поселив у серцях людей вірних Ромео і Джульєтту. Після буремних пригод молодих років і згадані митці приплили до берега родинного життя: Олександр Пушкін одружився й мав 4 дітей; Шекспір, закінчивши театральну кар'єру, повернувся до сім'ї; Джордж Байрон знайшов кохання в Греції. Тільки нещасного Шевченка доля та люди прирекли на самотність.
Підсумовуючи можна сказати: якими би ще дослідами - несподіванками нас не "порадували” брудні шовіністи-винахідники - усі ті факти повністю вкладуться в образ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА - ГЕНІЯ СЕРЕД ГЕНІЇВ: нормального чоловіка, справжнього козака, вірного сина України. Його свята геніальна постать навічно вписана в історію нашої держави, скільки би не намагалася перешкодити цьому метушня одноденних брудних мух.